Senaryo Ekibi

Şeytanın Uşağı - Sinopsis

Yazan: Leyla Can

Uzun Metraj Film Sinopsisi:

                                                    ŞEYTANIN UŞAĞI

Özge liseden yeni mezun olmuş güzel ve genç bir kızdır.İyiliğin temsilcisi doğaüstü bir varlık tarafından korunan,güçlü karakterli ve ahlaklı biridir.Ancak bu varlık Özge’ye görünmemekte ve iletişim kurmamaktadır. Özge lisede yaşadığı bir aşkın ardından acı çektiği bir dönemde kötü alışkanlıklar edinmiş ve hastanede yatmıştır.Hastaneden çıktığında,hayatını toparlamak için karar aldığı  dönemde ,gittiği bir konserde Emre ile tanışmışlar ve aralarında aşk başlamıştır.Emre amatör rock grubunda gitarist ve solisttir.

O sıralarda,şehre yeni gelen Burak, kötü bir varlığın emrinde yakışıklı,egoist ve hırslı bir gençtir.Pop müzik grubu vardır.Kötü varlığın emirleriyle kendi çıkarları için,kötülük yaymakta ve gençleri etkilemektedir.

Özge ve Emre bir süre sonra gençlerde ve şehirde olan değişimlerin farkına vararak Burak’tan şüphelenmeye başlarlar ve şüpheleri sonucu Burak’ı takip ederek gerçeği öğrenirler.

Burak kötü varlıkla eski ve terk edilmiş bir evde buluşarak,ondan talimatlar almaktadır.Bu sırada Özge ve Emre nin onu takip ettiğini ve gördüğünü farkeder.

Hedeflerine ulaşmakta onları önünde bir engel olarak gördüğü için özge ve emreden kurtulmak ister.Ancak Özgeye bir şey yapamadığı için Emre’ye bir tuzak kurar ve onu hapse attırır.

Özge bu süreçte kötü günler geçirir bir yandan Emre yi hapisten kurtarmak isterken,diğer yandan da arkadaşı Jale’nin Burak’tan etkilenerek onun yanında yer alması ve sevgilisi olması olayı ile karşılaşır.

Burak hedeflerine yavaş yavaş ulaşmaktadır,şehre kötülük yaymış,tüm gençleri etkisi altına alarak onlara kötü alışkanlıklar kazandırarak,şehri bir kabus havasına sokmuştur.

Burağın ünü şehir sınırlarını aşmış,kötü varlığın yol göstericiliği ile pop müzik starı haline gelmiş ve kötülüğü daha büyük kitlelere yaymak üzere yoluna devam etmektedir.

Özge tüm bu olanları durdurabilmek ve Emre yi hapisten kurtarabilmek için çareler aramaktadır ,o sırada onu koruyan  melek ona görünür ve bir toz verir,ancak özge bu tozu nasıl kullanacağını bilmemektedir,bu soruların cevaplarını ve çareyi şehir kütüphanesinde çalışan yaşlı bir amcada bulur.Yaşlı amca nın da yardımıyla Burak’ın maskesini düşürmek için bir plan hazırlarlar.

Burağın kötü varlıkla konuşurken,görüntülerini gizlice kayda  alırlar,ancak bu görüntüler hayranları  arasında istedikleri etkiyi yaratmaz.Burak bu görüntülerin sahte olduğuna dair gençleri inandırmak için elinden geleni yapar.

Bunun üzerine,buraktan pişman olarak ayrılıp özgelerin tarafa  geçen jale,kütüphane görevlisi yaşlı amca ve özge ,yeni bir plan hazırlarlar.Burak’ın büyük bir alanda verdiği bir konser sırasında,kötü varlığı çağırarak tozu üzerine döküp herkezin gözü önünde onu görünür hale getirirler.Konser tv dende canlı olarak yayınlandığı için ,konserdeki tüm hayranları ve tv den izleyen insanlar üzerinde bu olay şok etkisi yaratır.Burak’ın maskesi düşer.Konser sırasında çıkan arbede de Burak jaleyi silahla vurur ve jale ölür.Burak hapse girer.kötü varlık onu terkeder .

İnsanlar eski haline döner,şehir huzura kavuşur.Emre hapisten çıkar ve özge ile emre birbirlerine kavuşur.     


Yorumlar - Yorum Yaz
Öykü Yazarları Köşesi
Etkinlikler

  Facebook'tan takip et!

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret1357580
Site Haritası