Senaryo Ekibi

Ormantik Komedi - Sinopsis

Yazan: Volkan Atay

Sinopsis:

Ormantik Komedi, otuz yaşındaki çok şişman ve çok kalın sesli bir kızın kendisine romantik bir eş bulmaya çalışmasının komik öyküsüdür. 

Günümüz İstanbul’unun mütevazi bir semtinde dedesine ait müstakil evde annesi ve minimarket işleten babası,üniversitede okuyan erkek ve kızkardeşi, dedesi ve babaannesiyle yaşayan Fatmagül’ün amacı (izlediği romantik filmlerin de etkisiyle)kendisine romantik bir eş bulmak ve onunla evlenerek mutlu bir beraberlik sürdürmektir. Fatmagül bu amacına  ulaşmak için tek ve samimi arkadaşı Nuri ile beraber çeşitli çareler arasa da amacına ulaşamaz. Zira Fatmagül uzun olmasının avantajına rağmen çok şişman, kaba saba tavırlar içinde olan,hatta erkeksi tavırları ile kahvehaneye dahi giden,doğuştan çok kalın sesli, farklı bir karaktere sahip  ancak şansı yaver gitmeyen birisidir.

Fatmagül amacına ulaşmak için çırpınırken evde dedesi Remzi onun hem fiziksel özellikleri hem de ruhsal özellikleriyle alay etmekte;hiçbir zaman evlenemeyeceğini de telkin etmektedir.Fatmagül’ün dedesiyle yaşadığı yoğun çatışma devam ederken bir gün tartışma anında dedesiyle büyük bir iddiaya girer. Bir ay içinde kendisine bir koca bulamazsa  kolundaki üç altın bileziği dedesine verecektir. Eğer bulabilirse dedesi Remzi ona düğün hediyesi olarak bankadaki on bin lirasını bağışlayacaktır. Fatmagül iyice  hırslanarak samimi arkadaşı Nuri ile büyük  bir koca bulma arayışı içine girer. Kendisi gibi cahil ama saf olan Nuri, Fatmagül’ün vadettiği altın  bileziklerin motivasyonuyla çeşitli çözüm yolları üretir.  Her denemesinde çok komik anlar yaşayarak başarısızlığa uğrayan Fatmagül(dedesinin ifadesiyle Kazmagül) bu durumu bir gurur meselesi yaparak bir ayın sonunda bir koca bulamazsa  intihar etmeyi kafasına koyar ve bu düşüncesini de herkesten gizler. İşler kötü giderken Fatmagül son ve en büyük kozunu da oynar. Bir reklam ajansıyla  anlaşan Fatmagül, rıhtımda büyük bir reklam balonunun altına yapıştırılan bez  pankartta büyük harflerle yazılan  Fatmagül  Koca  Arıyor yazısının da yardımıyla, medyanın dikkatini çekmeyi başararak bit TV kanalının  anahaber bültenine konuk olur ve oradan izleyicilere çağrıda bulunur. Bu çabasından da bir netice  alamayacağını düşünen Fatmagül evde ailesinin de olumsuz tepkileri üzerine iyice bunalıma  girerek odasında kendisini asmaya karar verir. Tam kendisini asacağı sırada telefonu çalar.Arayan,numarasını tv kanalından alan  genç ve  yeni   ünlenmeye başlayan,son romanının reklamını yapmaya çalışan bir roman yazarıdır.Kendisinden çok etkilendiğini ve niyetinin ciddi olduğunu söyleyen genç ve yakışıklı roman yazarının gerçek niyeti her ne kadar Fatmagül’ü samimi ve sevimli  bulsa da yeni yazdığı romanının reklamını yapmaktır.

Fatmagül ile tanışıp buluşan bu genç yazar, ilerleyen günlerde  evlenme teklifinde bulunur Fatmagül’e. Sevinçten çılgına dönen Fatmagül yazarın teklifini kabul eder ve finalde yapılan düğünle hem aradığı gibi romantik bir adamla evlenir hem de dedesiyle girdiği iddiayı kazanarak mutlu sona ulaşır.

Öykü Yazarları Köşesi
Etkinlikler

  Facebook'tan takip et!

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret1357577
Site Haritası