Senaryo Ekibi

Kendimden Önce-Hikaye

Kendimden Önce

Yazan: Ömer Yalçın 

Hikaye:

Kübra her zamanki gibi kapıyı iki kere kilitler. Apartmanın merdivenlerinden hızlıca iner. Apartmandan çıkar. Karşı kaldırıma geçmek için sağa sola bakar. Kısa yoldan okula gitmek için ara sokaklara girer. Koşarak okula doğru gider. Astımı olduğu için biraz durur, nefes alır, çantasından ilacını çıkararak kullanır ve kendine gelir. Sonra yoluna devam eder. Ders saati geçmiştir. Geç kaldığını sanarak kapıyı üç kez tıklatır ve içeri girer. Öğretmen henüz derse girmemiştir. Kendi sırasına doğru yönelir. Yerine oturur. Eldivenlerini çıkarır. Soğuktan elleri üşümüştür. Sevgilisi Ömer, Kübra’nın geldiğini görür ve arkadaşlarının yanından ayrılır. Kübra’nın yanına gelir. Ellerini tutarak ısıtmaya çalışır...

Öğretmen sınıfa girer. Yoklamayı aldıktan sonra ders anlatmaya başlar. Ders arası verilir. Ömer bir gün önce bir internet sitesinde Kübra ile ilişkisi olduğunu yazmıştır. Bunu Kübra’ya söylemek için konuşmaya başlar ama Kübra sözünü keser ve yolda neler olduğunu anlatmaya başlar…

Okul çıkışı ilk gittikleri yer olan Sembol Kafe’ ye giderler. Her zamanki gibi yine kahve alırlar ve yudumlamaya başlarlar. Kübra gelecekle ilgili neleri yapabileceklerini neleri yapamayacaklarını anlatmaya başlar. Ömer, Kübra’nın gözlerinin içine bakarak onu dinleme başlar. Ömer, Kübra’nın gözlerine bakmaktan söyleyeceği konuyu unutur. Kahveleri bitirirler ve masadan kalkarlar. Montlarını giydikten sonra hesabı öderler ve çıkarlar. Kübra’yı evine kadar bırakır.

 Kübra evin kapısını açmak için çantasından anahtarını alır. Tam kapıyı açacağı sırada annesi kapıyı açar. İçeri girer ve eşyalarını odasına bırakıp annesinin yanına gider. Annesinin telefonuna mesaj gelir. Kardeşinin eşi Sultan göndermiştir. Kızının sevgilisi olduğunu yazmıştır. İnanması için bir de sitenin fotoğrafını çekerek göndermiştir. Bağırmaya, kızmaya başlar. Kübra ne olduğunu yavaş yavaş anlamaya başlar. Annesi fotoğrafı gösterir. Kübra annesinin kendine bu kadar çok kızmasına üzülür ve astım krizi tutmaya başlar. İlacını kullanıp bitirmişti okula giderken. Annesi hemen ambulansı arar. Hastaneye götürürler. Ömer’in de orda olduğunu görür. Ömer trafik kazası geçirmiştir. Ömer’e acil kan gerekir. Kübra hemen sedyeden kalkar, Ömer’in yanına gider. Ağlamaya başlar, dayanamaz ve bayılır. Doktorlar ve hemşireler Kübra’yı kaldırır ve götürürler. Ömer de ameliyata alınmıştır.

Birkaç gün sonra Ömer kendine gelir. Gözlerini yavaş yavaş açar ve Kübra’yı görür. Kübra sevinçten ağlamaya başlar. Ömer’e sarılır elinden tutup ısıtmaya çalışır. Kübra, Ömer’e doğru eğilerek kulağına bir şeyler söylemeye başlar. ‘’ Kendimden önce sen yaşamalısın, sen yoksan bende yokum. Seni seviyorum ömrüm.’’ der. Ömer tebessüm eder ve ‘’ben de’’ der. Ömer’in ve Kübra’nın ailesi tebessüm etmeye ve ağlamaya başlarlar.

 

Üye olarak olumlu veya olumsuz eleştirilerilerinizi yazabilir, fikir paylaşımlarında bulunabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz
Öykü Yazarları Köşesi
Etkinlikler

  Facebook'tan takip et!

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret1289001
Site Haritası